OTEL TEMİZLİĞİ VE HOUSEKEEPİNG

 

   Otel seçimlerinde müşterilerin dikkat ettikleri en önemli konulardan biri de kalınan odaların temizliğidir. Otel odaları, konuklama süresince konukların evi sayılmaktadır. Ve bu sebeple konuklar, evlerindeki hijyeni ve temizliği otel odalarında da sürdürmek istemektedirler. Bu nedenle otel işletmeleri için temizlik konusu en önemli konular arasında ilk sıralardadır.

   Housekeeping personelimiz, otel odalarının temizliği, havalandırılması, misafirlere özel olarak hazırlanması, ortak alanların temizliği, bakımı ve intizamının yanı sıra çamaşırhane faaliyetlerinden de sorumlu olarak görev almaktadırlar.

   Hijyen Temizlik olarak otel temizliğinde görevlendirilen personelimizi, daha önce turistik tesislerde görev almış ve yabancı dil bilgisi bulunan eğitimli kişilerden seçmekteyiz.

   Odadaki çarşaf, nevresim takımı ve yastıkların beyaz hijyen poşetlerine alınarak oda numarasıyla beraber paketlenip alınması ve yatakların mevsime uygun olarak yaz ve kışa göre ayarlanması
   Yataklarda bulunan sıvı akıntıların temizlenmesi için buhar ve vakum makinelerinin kullanılarak bir sonraki müşteriye rahat ve huzurlu bir şekilde dinleneceği yeni nevresim takımlarının açılması
Battaniye ve yorganların değiştirilmesi

   Özellikle mini-bar, kumanda ve tuvaletlerin özel hijyen malzemeleri ile temizlenerek müşteriye hazır edilmesi
   Bunların yanında masa, sandalye ve kapıların açılarak havalandırma yapılması
   Müşteriye hijyenik ortam sağlandıktan sonra lobi, ön banko, yemekhane, toplantı salonu, dinlenme salonları gibi yerlerin yüzeylerinin her 8 saatte bir temizlenme.

Otel Temizliğinde Verilen Hizmetler

İlaçlama ve Haşere mücadele hizmeti – Housekeeping (Kat Hizmetleri) / Oda Temizliği

Çamaşırhane işletmeciliği * Ortak Alan Temizliği – Arka Mekan Temizliği

Restoran ve Mutfak Temizliği – Halı Bakımı – Lobi Temizliği – Çevre Temizliği