dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon uygulaması, yeni bir hayat tarzı, yaşam biçimi ve sağlık önceliklerine adapte olma zorunluğu korona virüs sebebiyle zorunluluk halini aldı. Kişisel dezenfeksiyon yanında ortam ve yaşam alanlarımızı dezenfektasyon yaptırmak sağlık gerekliliği olsa da psikolojik rahatlama, kendini güvende hissedebilmek adına önem kazanmıştır.

Dezenfeksiyon uygulaması gerekliliğinin ehemmiyeti, Covid-19 yani bilinen adı ile korona virüs ( corona virüs ) yaşamakta olduğumuz daha başlangıç diye adlandırılan virüslerle beraber yaşama virüslerden korunma bilincine ulaşmamız zorunluluğunu doğurmuştur. Yeni hayat düzenimizi oluşturmaz, yeni düzene adaptasyon sorunu yaşar veya direnirsek kendi sağlımızın yanı sıra sevdiklerimizin sağlığını da riske atmış oluruz.

Dezenfektasyon uygulaması yada virüs ilaçlama hizmetinin tek amacı yaşam alanlarınızı virüs bakteri ve küf mantarlarından temizleyerek kullanılan alanın insan popilasyonuna bağlı olarak koruma sağlamaktır.

Virüs ilaçlama uygulaması esnasında alanı terk etmek veya kapatmak gerekmiyor. Sağlığa herhangi zararı bulunmamakla birlikte gerçek anlamda temizlik yaparak yaşam alanlarınızı adeta ameliyathane ortamına hazırlıyor

Stay tuned and receive updates

Şimdi Hijyen Zamanı

Hijyen Her Yerde..

Hijyen İle Tam Koruma

Come meet us up close

Every one of our team members is devoted to delivering the finest possible designs.

Emma Louise

Interior Designer

john frieda

Co Founder

allen greene

Architect

david louis

Interior Designer

Trusted by the best

About us

Award winning team of professional architests, customizing in home & garden design. We have vast experience of both small and large scale projects.

Play Video

Stay tuned and receive updates

Come meet us up close

Every one of our team members is devoted to delivering the finest possible designs.

Emma Louise

Interior Designer

john frieda

Co Founder

allen greene

Architect

david louis

Interior Designer

Trusted by the best

Dezenfeksiyon uygulamalarımız.

Play Video
Play Video
Play Video

Firmamız Dezenfeksiyon işlemleriniz için T.C. Sağlık Bakanlığından Biyosidal Ürün Ruhsatlı ve Helal Sertifikalı, Bakteri, Virüs ve Mantarlara karşı %99.99 etkinlik sağlayan, %100 Doğal Yeni Nesil NANO Teknolojili, alkol ve zararlı kimyasal içermeyen doğal dezenfektan üreticisi Proxilyt markası ile çalışmaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Proxilyt Yer ve Yüzey Dezenfektanı olarak Biyosidal Ürün Ruhsatı alınmıştır.
Su bazlı ve kokusuz olması nedeniyle yeni doğan üniteleri ve küvözler ile kokuya duyarlı kişilerin ve hastaların bulunduğu ortamlarda güvenle kullanılır. Silinebilir tüm yatay ve dikey yüzeylerde hızlı ve etkin dezenfeksiyon sağlar.
Diş hekimliği, cihaz, ekipman ve aletlerinin dezenfeksiyonunda güvenle kullanılır.
Klozet, lavabo, musluk, kapı kolu gibi sıklıkla el ve cilt temasının olduğu alanlarda etkin dezenfeksiyon sağlar.
İnsan sağlığı üzerinde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Meyve ve sebzelerin dezenfektesinde kullanımı uygundur.   
Suya dayanıklı tüm zemin, duvar, tavan gibi sert ve hassas yüzeylere (metal, alüminyum, cam, seramik, mermer, ahşap, plastik v.b) zarar vermez.

Proxilyt dezenfektan, kişisel ve umumi alanlarda;
Hastane, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi, poliklinik, doğum evi, muayenehane, laboratuvar, hasta odası, diyaliz merkezi,
Yemekhane, mutfak, kreş, okul, otel, ibadethane, park, spor tesisi, kışla ve ev gibi toplu yaşam alanlarında
Yer, duvar, eşya, ekipman ve mobilyaların dezenfeksiyonunda
Toplu taşıma araçları, otomobil, deniz ve hava taşıma araçlarında ve bu araçların klima dezenfeksiyonunda güvenle kullanılır.

Kullanılacak olan eşya ve ekipmanın özelliğine göre %20 oranında Proxilyt, normal su ile seyreltilerek kullanılır.
İstenildiğinde daha yüksek oranda kullanılmasında bir sakınca yoktur.
Dezenfeksiyon işlemi silme, püskürtme, daldırma, paspaslama veya ULV gibi yöntemlerle uygulanabilir Ortam dezenfeksiyonunda silinemeyen ve ulaşılamayan yerler için kirlilik oranına göre %10-20 oranında su ile seyreltilmiş Proxilyt Dezenfektan uygun bir U.L.V (Ultra Low Volume) cihazı ile soğuk buhar şeklinde (5-30 mikron büyüklüğünde) hava ve ortam dezenfeksiyonu uygulaması yapılır. Proxilyt dezenfektan yaklaşık 2 – 8  saat arası havada asılı kalır. Bu süre içerisinde hem havada hem de temas ettiği tüm yüzeylerde dezenfeksiyon sağlayarak yere iner ve zeminde de dezenfeksiyon sağlar. Kapalı, kullanılmayan alanlarda etkisini aktif olarak 15 ile 30 gün arasında gösterirken, silinebilir ve yıkanabilir yüzeyler ve yoğunluğu yüksek olan çalışma alanlarında 3 gün aktif etkisini göstermektedir.

Boive Enterovirus Type 1
Human Adenovirus Type 5   –  Murine Norovirus –  Poliovirus Type 1
Lactococus lactis subsp.lactis bacteriophage P001 DSM 4262
Lactacocus lactis subsp.lactis bacteriophage P008 DSM 10567
Pseudomonas aureginosa  –  Staphylococcus aureus
Escherichia coli  –  Enterococcus faecium ATCC 6057
Enterococcus hirae ATCC 10541  –  Aspergillus niger 16404
Legionella pneumophila ATCC 33152  –  Proteus valguris ATCC 13315 – B.subtilis var.niger
Candida albicans