HASTANE VE HİJYEN TEMİZLİĞİ

   Hastaneler hijyenik olması en önemli olan yerlerin başında gelir. Binlerce hastanın gün içinde giriş çıkış yaptığı, yine yüzlerce insanın yataklı tedavi aldığı hastanelerde hijyen seviyesi daima üst seviyelerde olması gerekir. Hastanelerde hijyenin en üst noktası olan steril bölgelerin temizliği ise ayrı bir özen ister.
   Gün içinde insan sirkülasyonunun bir hayli fazla olduğu  hastanelerde mikrop ve virüslerin hızlı biçimde yayılması ve tedavi altında olan hastaları ciddi oranda etkilemesini önlemek amacıyla hastanelerdeki yapılan temizlik farklı bir önem taşır. Hijyen Temizlik olarak  çalışanlarımıza temizlik öncesinde  hastane bünyesinde oluşturulan ve doktor ile hemşirelerden oluşan bir birim tarafından eğitim verilir. Hastane temizliğindeki hijyenin sağlanmasında bu eğitimler önemli bir yere sahiptir.
   Ayrıca hastanelerdeki temizlik sistemi, hazırlanan bir program ve risk alanlarının derecelendirilmesine yönelik olarak komple bir sistem üzerinden gerçekleştirilir.

   Hastane de tuvalet, yatakhane, muayene odaları, kontrol odaları ya da ameliyathane gibi kullanılan her alanda etkili şekilde temizleme işlemi yapılır.
   Her aşama sırası ile yapılarak bu şekilde farklı alanlarda bulunan kirlerin diğer alana bulaşması engellenmiş olunur. Bununla birlikte bakterilere maruz kalmayacağınız şekilde hastane hijyenini de sağlamaktayız

   Hastane temizliği gerçekleştirilirken personellerimiz her zaman iş kıyafetleri ile işlerini gerçekleştirirler.
   Hastane koşullarına uygun olarak eldiven, iş kıyafeti, maske, bone takılarak her zaman hijyenik ekipmanlar kullanılır.
   Hastanelerde bulunan kimyevi atıkların önemi de göz önünde bulunarak temizlik işlemleri gerçekleştirilir.
  Topluma açık olan hastanelerde temizliğin sağlanması periyodik temizlik çalışmaları ile sağlanmaktadır.

   Gereken tüm teknolojik ekipmanları da kullanmaktayız. Ayrıca kullandığımız kaliteli temizlik kimyasalları ile her ortam için çeşitli temizlik çözümleri geliştirmekteyiz.     Üstün temizlik ve dezenfektasyonu sağladığımız alanları da sizlere mükemmel şekilde sunmaktayız. Bina içi, poliklinik, laboratuvar, klinik, tuvalet ve ameliyathane gibi tüm bölümleri genel özelliklerine ve hassasiyetlerine göre özenli bir şekilde temizlemekteyiz.